Açık Pozisyonlar

Hakkımızda

Yönetim Kurulu

 • YÖNETİM KURULU BAŞKANI
  (Direktör)
  • BAŞKAN YARDIMCISI
   (Direktör)
   • GENEL KOORDİNATÖR
   • YÖNETİM DANIŞMANI
   • MALİ İŞLER DANIŞMANI
   • YÖNETİM DANIŞMANI

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

ali ozokÖzok Group olarak bizler, sizlerden aldığımız güç ile ve başlangıçta bir aile mesleğinin verdiği iş motivasyonu, çalışma azmi, emeği ile temelde emeğin içerisinden çıkarak çalışmanın ve azmin semeresini görerek büyümenin onurunu gururunu yaşamaktayız. Şirketlerimizin bireye hizmet anlamında yaşamak için yaşamı idame edecek her şeyi kısaca ev, araba, mobilya her türlü ev eşyaları, mal ve hizmet anlamında insanımıza sunması, ve daha da ötesinde ülke için kaliteli insan gücü yetiştirerek ekonomiye katkı koyması her zaman onurumuz olmuştur.

Bizler iş yaptığımız alanlarda iyi ve kaliteli hizmet vermeyi hedefledik. Bu sebeple etrafımızda her zaman mutlu ve memnun insanlar gördük. Her türlü ekonomik olumsuzluklara, ülke şartlarının zorluklarına rağmen ilham kaynağımız sizlerin pozitif enerjisi olmuştur. Daha ileriye gitme, başka stratejiler geliştirme, yatırım ve vizyonumuzu ilerletme ilkemiz olmuş ve bunun hiç bitmeyen enerji ile devam edeceğini sizlere ifade etmekten gurur duyarım.

Bizler her zaman KKTC' nin kalkınmasında yerel işletmelerin önemini, yerli üretimin ekonomiye istisnai katkısını bilen ve bu bilinçle var gücümüzle bu topraklara alın teri akıtma sevdasında olan bir anlayışta olduk. Bu güne kadar dünyadaki global krizlerle ülkemizin ekonomik durumunu kendimize özel hizmet anlayışımızla aştık ve bundan sonra da yeni hedeflere koşmaya devam edeceğiz.

Sahip olduğumuz vizyon, kuruluşumuzdan bu yana başarılarımızı üzerine inşa ettiğimiz kurum kültürümüz, etik değerlere olan inancımızla, yıllardır olduğu gibi bundan sonra da siz değerli paydaşlarımızın bize olan güveniyle faaliyet alanlarımızda sürdürülebilir büyümemize devam edeceğiz.
Saygılarımla…

Ali ÖZOK
Yönetim Kurulu Başkanı

Tarihçe

tarihce

Özok Group, 1930'lu yıllarda dede Mehmet ÖZOK'tan yeni nesillere taşınan, küçük atölyelerden, günümüzde birbiri ile bağlantılı çok farklı sektörlerin aynı çatı altında uyumlu şekilde bir araya gelmesi ile bugün Kuzey Kıbrıs’ta üretim, ithalat, ticaret ve üniversite eğitiminde ilk sıralarda yer alan bir şirketler grubudur.

Mobilya sektöründe üretim çalışmaları esas olarak 1979 yılında ve 2 kardeşin birlikteliği ile başlamış, daha sonra kardeşlerin farklı kollarda iş yapması ile Ali ÖZOK mobilya konusundaki deneyimini markalaşmaya taşımış ve günümüzdeki ÖZOK MOBİLYA’nın çatısını oluşturmuştur. Baba Hasan ÖZOK'un "bizzat çalışma ve çalışanla birlikte hedefe ulaşma" anlayışı ilke edinilerek yerli üretimde çok hızlı bir ivme yakalanmıştır. 2007 yılına kadar üretimi simgeleyen logo bu yıldan itibaren tüm grubu kucaklayan bir sembolle yeniden yaratılmış ve bugünkü Özok Group logosu tüm birimlerin ortak logosu olmuştur. Bu aynı zamanda KKTC ve Türkiye’de markalaşma sürecini de hızlandırmıştır.

Bu gün Haspolat sanayi bölgesinde, uzman personeliyle ve iç mimarlarıyla her türlü mobilya ihtiyacına cevap verebilen 13.000 metrekarelik açık, 7000 metrekarelik kapalı alanda modern fabrikaya sahip olan Özok Mobilya ithal mobilyanın yanısıra yerli üretime de cevap verebilecek potansiyele sahiptir.

Özok Group 3 nesilin kesintisiz iş hayatında başarılarının süregeldiği güzel bir birliktelik örneğidir ki bugün özellikle otomotiv sektöründe yükseliş, oğul Hasan ÖZOK direktörlüğünde de devam etmektedir. Oto faaliyetleri geçmişte İkinci el otomobil alım- satımıyla başlamış, daha sonra Mercedes marka araçların satış, servis ve bakım ünitesinin kurulmasıyla devam etmiştir.

Özok Grup çatısı altında 2000'li yılların başında öncelikle kendi inşaat işlerini yürütecek bir ekip daha sonra bugün birinci sınıf müteahhitlik belgesine sahip bir inşaat firması olan NETKON CONSTRUCTION LTD.' e dönüştürülmüştür. NETKON CONSTRUCTION LTD Özok Gruba bağlı firmaların inşaat işlerini yürütmekle beraber bugün Kıbrıs’ta bir çok aileye yaşanabilir toplu konut ve müstakil ev projelerini tamamlamıştır. Netkon İnşaatın en büyük projelerinden birisi Doğu Akdeniz Üniversitesi kampusu içerisindeki HASAN ÖZOK Öğrenci Kompleksi’dir. Kompleks, 650 öğrenciye en yüksek kalitede yaşam olanağı sağlamak amacı ile tasarlanmış ve 1 şubat 2007 tarihinde hizmete girmiştir. Yine aynı kompleks bünyesinde BASKET alışveriş merkezi, ROTAR STATION kafeterya, restoran ve diğer hizmetleri sunan birimler de 2008 yılının başında hizmete açılmıştır.

Süreç içerisinde 2005'te faaliyete geçirilen ÖZOK AKARYAKIT SATIŞ İSTASYONU ile bir çok firmaya vadeli ve farklı avantajlarla toplu yakıt hizmeti verilmekte, tankerle sevkiyat yapılmaktadır. Ayrıca perakende satışta da hizmet ile araç yıkama, market gibi hizmetleri de Özok Petrol bünyesinde barındırmaktadır.

Özok Grup yerli üretimin yanında ithal mobilya ve beyaz eşya ile küçük ev aletleri aksesuar konularında ülkede söz sahibi olacak çalışmalara da hız vermiş ilk olarak 2009’da Vestel Markası bünyeye katılmış ve alanında lider çeşitli mobilya markaları ile çalışılmaya başlanmıştır. ÖZOK- ENZA Mobilya - Yataş işbirliği son dönemde müşteri memnuniyetine oldukça yüksek katkılar sağlamıştır. Bugün satış ve pazarlama müdürlüğü bünyesinde çalışan ve bu alanda adanın gözde şehirlerinde hizmet veren mağazalar mevcuttur.

Özok Oto, 2010 yılında RENAULT markasını Özok Group bünyesine ekleyerek Renault KKTC distribütörü olarak faaliyetlerine 2017 yılına kadar devam etmiştir. Lefkoşa-Mağusa anayolu üzerindeki RENAULT CLUB projesi kısa sürede hayata geçirilmiştir.  2015 Yılında otomotiv bünyesine HYUNDAI markasının katılması, öncelikle Hamitköy daha sonra Haspolat merkez binasında müşteriye tüm hizmetlerin alternatifli verildiği bir yapı oluşturulmuştur. Satış ve Satış Sonrası Hizmetlerde kurumsal seviyeye gelmiş ve müşterisine çağdaş hizmeti sunmaktadır.

2013 yılında Özok yönetim kurulu kararı ile adamızın eğitim ve öğretim adası olma yolunda ilerlemesine ayak uydurmak, insanımıza kaliteli eğitim anlayışı ile hizmet vermek, değişim sürecinde gelişimi hedefleyen, çok ortamlı eğitim, öğretim ve araştırmalarla; bilgi üretmek, bilgiyi paylaşmak ve kullanmak suretiyle; çevre, ülke ve dünya insanının yaşam refahını yükseltmeye yönelik çalışmalara katkıda bulunan bir Üniversite kurma süreci başlatılmış ve bu gün ilerde hedeflenene ulaşılacak bir alt yapı ile faaliyetler başlatılmıştır. British University of Nicosia ismi ile başlanan eğitim süreci bugün Kıbrıs İlim Üniversitesi adı altında Girne kampüsünde 5 fakülte ve 4 yüksek okul ile eğitime devam etmektedir.

 

Hakkımızda

ozok ofisÖzok Group, 1979 yılından beri KKTC'de farklı iş kollarında faaliyet gösteren bir şirketler topluluğudur. Tarihte mobilya işleri 1930'lara dayanan aile geleneği ile başlamış ve yerli üretimde ilk sıralarda yerini almıştır.

"Bizimle yüzünüz hep gülecek" sloganı ile insana ve müşteri memnuniyetine odaklı hizmet anlayışını kendisine ilke edinmiş, sırası ile otomotiv, inşaat, yurt işletmeciliği, alış veriş merkezi, petrol istasyonu, cafe ve restaurant işletmesi gibi faaliyetlerde bulunmuştur. Halen esas itibarı ile Otomotivde iki önemli markanın Kuzey Kıbrıs temsilciliği sürdürülürken mobilya ve beyaz eşyada en önde yerel ve dünya markaların temsilciliği yapılmaktadır. Kendi oluşumunda bulunan Birinci Sınıf yapım müteahhitliği sertifikasına sahip inşaat şirketi ile pek çok projelere imza atılmış, halkımıza her alanda hizmet anlayışı ile apartman ve konutlar sunulmuştur.

Özok group, son dönemlerde ülkede kaliteli eğitim arayışları çerçevesinde eğitim sektöründe de yerini almış 2013 yılında ‘’Kıbrıs İlim Üniversitesi ‘’ kurularak gelecek için büyük bir stratejinin temelleri atılmıştır.

Özok group, yaklaşık 300 kişilik çalışan yönetim ve tecrübeli teknik kadrosu ile ‘’ biz bir aileyiz’’ ilke ve anlayışını benimseyerek çalışanına üst düzey motivasyon sağlamış, istihdamlarla ülkeye artı değer katmanın gururunu yaşamaktadır.

-Misyonumuz

Üretim, ithalat , satış ve satış sonrası hizmetlerle ve temsilci olduğumuz tüm sektörlerde ülke standartlarının üzerinde kalite, insana saygı ve çağdaş hizmet anlayışını kalıcı kılmak, her geçen gün yeni hedeflerle müşteri memnuniyetinde öncü olmak.

-Vizyonumuz

Globalleşen dünya şartlarına uyum sağlayarak hizmet verilen tüm sektörlerde ülkesinde ve bölgesinde her zaman en tercih edilen saygın bir kurum olmak.